Молитва Господу Богу об излечении от рака

Во имя Отца и Сына и Святаго Духа.

Аминь.

Боже, милостив буди мне, грешней (-ому).

Тебе, Господу Богу моему и Творцу, во Святей Троице Единому, славимому и покланяемому, Отцу, и Сыну, и Святому Духу, обращаю свою молитву в полном раскаянии о грехах моих прежних, содеянных мною рабою Божиею (-им) (имя молящейся(-гося)) Во все дни живота моего, Во всякий час, дни и нощи, делом, словом, помышлением и прочими моими грехами, душевными и телесными вкупе, имиже Тебе Бога моего и Творца прогневах и настоящую тяжелую болезнь рака в наказание от тебя заслужив.

Осознав грехи свои имею волю каятися: «Каюсь! Каюсь! Каюсь!»

В покаянии пришло прозрение мое о греховной жизни моей и о Милости Твоей неизреченной, ибо не умерщвил меня заслуженно, а наказал болезнью рака, милостиво, оставив мне, грешной (-ому) рабу (-е) Божией (-ему) (имя болящей(-его), время на молитву покаянную и на исправление грехов моих.

Господи Боже мой, на коленях, со слезами смиренно молю Тя: Помози ми, милосердием Твоим прости ми согрешения моя, ибо о сих грехах жалея, представляю их Тебе и молю — разреши от всех сих, я ко Благ и Человеколюбец.

Яко благ исцели невидимо молитвами Святых Твоих меня, рабу (-а) Божию (-его) (имя болящей (-его), от болезни порчи рака и всех его званий: рака червивого, гнетущего, растущего, грибкового, ядовитого, водяного, кровавого, колючего, могучего, огненного, жирового, внутреннего, пахлового, ползущего, отравляющего, гниющего, зернистого, зреющего, сербулящего, злакового.

Милостиве Господи, услыши молитву рабы (-а) своей, молящейся (-гося) Тебе.

Долгую и лютую болезнь Иовлю на гноищи и в червех того молящегося, через слово исцелил еси, Господи.

И ныне же молю Тя: я ко Благ исцели невидимо меня рабу (-а) Божию (-его) (имя болящей (-его)) от рака гнетущего, растущего, червивого, грибкового, ядовитого, водяного, кровавого, колючего, могучего, огненного, жирового, внутреннего, пахлового, ползущего, отравляющего, гниющего, зернистого, зреющего, сербулящего, злакового.

Ослаби, остави, прости Боже, прегрешения мои, вольныя и невольный, я же в слове и в деле, я же в ведении и в неведении, я же во дни и в нощи, я же во уме и в помышлении: вся мне прости, яко Благ и Человеколюбец.

Владыко Человеколюбче!

Неужели мне рабе (-у) Божисй (-ему) (имя болящей (-его) одр сей раковый гроб будет?

Се ми гроб подлежит, се ми смерть предстоит.

Спаси, Боже, душу мою окаянную, суда Твоего, Господи, боюся и муки бесконечныя, злое же творя не престаю: достойна есмь всякого осуждения и муки, ибо Тебе Господа Бога моего Всегда прогневляю, и Пречистую Твою Матерь, и вся Небесныя силы, и Святаго Ангела Хранителя моего.

Господи, спаси мя, Грешную (-ого) и недостойную (-ого) рабу(-а) Божию (-его) (имя болящей (его)): аще бо праведника спасеши, ничтоже велие;

Аще чистаго помилуеши, ничтоже дивно — достойни бо суть милости Твося.

Но на мне грешней (-ем) удиви милость Твою: о сем яви человеколюбие Твое, да не одолеет злоба врагов моих и грехопадение мое твоей неизглаголенней Благости и неисчерпаемого Милосердия.

Пусть не дождутся враги мои Смерти моей и не возрадуются о своей победе и о победе черных бесовских сил.

Заступник души мося буди, Боже!

Просвети очи мои!

Спаси мя, грешную (-ого), яко посреде хожду cетей многих: избави мя от них, спаси, сохрани, защити.

Да не усну в смерть от болезни порчи рака и всех его званий.

Наказуяй, но не умерщвляй!

Ненавидящих и обидящих ми прости;

Благотворящим благосотвори;

Мне рабе (-у) Божией (-ему) (имя болящей (-его) даруй спасение и жизнь вечную, в немощех раковых посети и исцеление даруй.

Милостиве, здравия со слезами покаяния прошу мне рабе (-у) Божией (-ему) (имя болящей (-его)), премени от смерти на живот, даждь скорбящим утеху.

Тебе, Творче, каюсь во всех грехах своих, яко не хощеши смерти грешничи, оживи, уздрави болящую (-его) рабу (-а)
Божию (-его) (имя болящей (-его), да восстав послужу Ти, исповедуя со всеми праведниками Твою благость.

Слава Отцу и Сыну и Святому Духу, Ныне и присно и во веки веков.

Аминь.

© 2024 Молитвы и святые Карта сайта