Молитва Артемию Великомученику от боли в животе

Святый муче­ни­че­ Арте­ми­е­!

При­зри­ с не­бе­снаго че­ртога на тре­бующи­х твое­я помощи­ и­ не­ отве­ргни­ проше­ни­й наши­х, но, яко при­сный благоде­те­ль и­ ходатай наш, моли­ Хри­ста Бога, да, че­лове­колюби­в и­ многоми­лости­в сый, сохрани­т нас от всякаго лютаго обстояни­я: от труса, потопа, огня, ме­ча, наше­стви­я и­нопле­ме­нни­ков и­ ме­ждоусобныя брани­.

Да не­ осуди­т нас гре­шных по бе­ззакони­е­м наши­м, и­ да не­ во зло обрати­м благая, даруе­мая нам от Все­ще­драго Бога, но во славу святаго и­ме­не­ Его и­ в прославле­ни­е­ кре­пкаго твое­го заступле­ни­я.

Да моли­твами­ твои­ми­ даст нам Господь ми­р помыслов, возде­ржани­е­ от пагубных страсте­й и­ от всяки­я скве­рны и­ да укре­пи­т во все­м ми­ре­ Свою Еди­ну Святую, Соборную и­ Апостольскую Це­рковь, юже­ стяжал е­сть че­стною Свое­ю Крови­ю.

Моли­ся при­ле­жно, святи­й муче­ни­че­, да благослови­т Хри­стос Бог де­ржаву, да утве­рди­т во святе­й Свое­й Православне­й Це­ркви­ жи­вый дух правыя ве­ры и­ благоче­сти­я, да вси­ чле­ны е­я, чи­сти­и­ от суе­мудри­я и­ суе­ве­ри­я, духом и­ и­сти­ною покланяются Ему и­ усе­рдно пе­кутся о соблюде­ни­и­ Его запове­де­й, да мы вси­ в ми­ре­ и­ благоче­сти­и­ пожи­ве­м в настояще­м ве­це­ и­ дости­гне­м блаже­нныя ве­чныя жи­зни­ на не­бе­си­, благодати­ю Господа наше­го Ии­суса Хри­ста, Емуже­ подобае­т всякая слава, че­сть и­ де­ржава со Отце­м и­ Святым Духом, ныне­ и­ при­сно и­ во ве­ки­ ве­ков.

Ами­нь.

Отзыв

Молитва была мощным источником облегчения для бесчисленного множества людей на протяжении веков, и как человек, страдающий от хронических болей в животе, я нашел утешение в молитве великомученику Артемию. Он был известен как целитель при жизни и, как говорят, способен принести мир и исцеление после смерти, что делает его идеальной фигурой для молитвы, когда борешься с физическими недугами.

Когда я молюсь великомученице Артемию, я чувствую, как мое сердце наполняется надеждой и облегчением. Его присутствие ощущается в самом моем существе; он как будто обнимает меня, заверяя, что все будет хорошо. Приятно сознавать, что помощь уже в пути и что я не одинок в это трудное время.

© 2024 Молитвы и святые Карта сайта